yeşil kahve kullanan varmı

yeşil kahve kullanan varmı;Yeşil kahvenin bazı hastalıklara karşi zararları bulunmaktadır. Kalbe aşirı derecede zararı vardır. Fazla tüketildiğinde kalp ritmini olumsuz etkilemektedir. Düzensiz kalp atışları, kalp çarpintisi gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Uzmanlar tarafından kalp rahatsızlığı bulunan kişilerin az kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Yeşil kahvenin fazla kullanımı tansiyon hastalığının çikmasina sebep olmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre düzenli olarak günde 4 5 bardak içilen kahvenin, kandaki basıncı artırarak tansiyon rahatsızlığı vermesine neden olduğu kanıtlanmıştır. Fazla kahve tüketimi tansiyonu yükseltmektedir.

Yeşil kahve, ülser gibi mide hastalıklarına yol açmasa da bu hastalıkları bulunan kişilere zararlı etki yapmaktadır. Çünkü midenin asit salgılamasını uyarmaktadır. Uzman gözetiminde kullanılması tavsiye edilir.

Şeker hastalığına karşi zararı bulunmaktadır. Tip 2 şeker hastalığı üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Bu konuda uzmanlar ikiye bölünmüş durumdadır. Bir kısmı şeker hastalığına faydalı dese de, bir kısmı şeker hastalığına zararlı bulmaktadır. Bildiğiniz gibi şeker hastalığının evreleri olduğu için, tamamına zararlı değildir.

Beyinde bulunan kan hücrelerini tetikleyerek migren vs. gibi baş ağrısı rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Vücutta önemli bir su kaybına neden olmaktadır. Vücudun demir mineralini emmesini engellemektedir ve kalsiyumu idrar yoluyla dışarı atmaktadır. Doğurganlık üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Çünkü spermi uyarıcı etkisi bulunmaktadır. Aynı şekilde hamile bayanların az kullanması gerekir. Çünkü anne karnındaki bebeğe zararlı gelebilir.

Yukarıda belirttiğimiz bütün özellikler sadece abartıya kaçıp, aşirı kullanımlar sonucu ortaya çikan etkilerdir. Normal ve düzenli kullanımda hiçbir yan etki veya zararı bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>